5 PARAMETRI, KAS JĀIZVĒRTĒ, PĒRKOT KUMODI

You are currently viewing 5 PARAMETRI, KAS JĀIZVĒRTĒ, PĒRKOT KUMODI
Kādā patērētāju paradumiem veltītā pētījumā Eiropā konstatēts, ka savas ideālās kumodes meklēšanai un iegādei, klienti mēdz tērēt vidēji 55 stundas. Mēs vēlamies ietaupīt jūsu laiku un padarīt kumodes izvēles principu vienkāršāku, jo īpaši tāpēc, ka mūsu piedāvātās kumodes ir iegādājamas tikai e-veikalā. Lai uzzinātu, kā nebaidīties pirkt korpusa mēbeles internetā, lasi šeit  Bet, kas attiecas uz pašu kumodes izvēli, lūk,
 
5 galvenie parametri, kam ir jāpievērš uzmanību:
➤ telpas, kurā atradīsies kumode, lielumam;
➤ jāapzinās, kādu mantu glabāšanai kumode paredzēta;
➤ lietošanas ērtumam;
➤ kumodes stilam;
➤ materiālam un kvalitātei.
KUMODES UN TELPAS IZMĒRI 
 
Cik lielu kumodi izvēlēties – to nosaka telpa, kura mēbele tiks novietota un arī otrādāk. Turklāt domājot par kumodi jāizprot, kādu priekšmetu glabāšanai tā paredzēta. Nepastāv pareizu kumodes izmēru kalkulators. Mēs apkopojām vairākas būtiskākās nianses, kas jāņem vērā, lai pēcāk ar mēbeli jūs būtu apmierināts. Diemžēl, bieži par šīm niansēm pat neiedomājamies, pirkuma izdarīšanas brīdī…
 
NELIELĀ TELPĀ piemērotākas būs augstās, šaurās kumodes. Taču jārēķinās, ka bieži tādas nav dziļas, tāpēc jāpārliecinās, vai tajās satilps glabāšanai paredzētās mantas. Piemēram, apakšveļai, zeķēm, mazu bērnu apģērbiem piemērotas būs arī  nelielas, seklas atvilktnes, kamēr džemperiem, dvieļiem, pusaudžu istabām jāskatās pēc dziļākām atvilktnēm vai pēc kumodes ar dažāda izmēra glabāšanas nodalījumiem, atvilktnēm.
 
Kas jādara, lai pērkot kumodi attālināti, nekļūdītos ar tās ietilpību? Pievērsiet uzmanību sekojošiem parametriem: kumodes kopējam dziļumam un atvilktņu iekšējiem izmēriem! 
 
PLAŠĀM TELPĀM būs piemērotas zemās, garās kumodes. Ja ir vēlme telpu vizuāli paplašināt, abpus kumodei atstājiet kaut nedaudz brīvas vietas.
 
BĒRNISTABAI izvēloties kumodi, jārēķinās ar mazā cilvēka iespējam aizsniegt augstākās atvilktnes. Tai pat laikā pašu mazuļu drošības dēļ tiek ieteikts viņu istabās izvietot zemās kumodes – tās, atšķirībā no augstajām, retāk apgāžas, ja bērns uz tās mēģina uzkāpt. Visas kumodes – augstās un zemās – bērnu istabās papildus jāpiestiprina pie sienas un nekādā gadījumā kumodi nenovietojiet zem loga…
 
GUĻAISTABĀ, ja kumode ieplānota vietā, kurai regulāri iet garām, noskatītās mēbeles izmēru vispirms ar līmlenti “uzzīmējiet” uz grīdas, novietojiet tur tukšu kartona kasti un vairākas diennaktis padzīvojot ar “iztēles kumodi”. Guļamistaba ir vienīgā telpa dzīvoklī, kurā diezgan regulāri mēdzam pārvietoties tumsā un, ja kumode atrodas vietā, kur garām ejot varam tai viegli uzskriet vai aiz tās aizķerties – zilumi uz stilbiem garantēti. Tāpēc guļamistabai būtiski atrast kumodi ar pareiziem izmēriem, īpaši uzmanību pievēršot tās dziļumam.

KĀDA STILA KUMODI PIRKT?

Nereti kumode tiek iegādāta kā viena no pēdējām mēbelēm, līdz ar to rodas jautājums: kāda stila mēbeli pirkt? Viens variants – meklēt tādu, kas organiski iekļausies kopējā interjerā. Otrs variants – rīkoties pilnīgi pretēji, proti, kumodi padarīt par telpas akcentu.

Izvēloties pirmo variantu, meklējiet maksimāli līdzīgu esošajām mēbelēm vai arī izvēlēties kaut ko gaišu, neuzkrītošu, atvilktnes bez rokturiem. Šāda it kā neizteiksmīga jauna mēbele neizcelsies. Toties, ja ir vēlme tieši kumodi izakcentēt, skatieties uz krāsainām mēbelēm (neaizmirstiet gan, ka izvēlētai kumodes krāsai telpā ar kaut ko – aizkariem, vāzi vai spilveniem ir jāsasaucas!), savukārt tumšie toņi – riekstkoks, venge tonis vai melni beicēta mēbele izskatīsies elegantāk + zelta apdares detaļas – arī greznāk.  

Mūsu piedāvājumā E-veikalā būs dažāda stila kumodes, kas ideāli piemērotas viesistabām, priekšnamiem, hallēm, guļamistabām un pusaudžu istabām.

Visas kumodes izgatavotas Igaunijas uzņēmumā “Woodman” no ozolkoka, realizējot kāda no pasaules līmeņa dizainera iecerēm.  

KONTEKSTS
kad un kā ir radusies kumode
 

Nosaukt vienu kumodes radītāju, dizaina vēsturnieki neņemas joprojām: uz šo godu pretendē gan Anglija, gan Francija/ Itālija; pats kumodes vārds gan cēlies no franču valodas un nozīmēja ērtības, komfortu…

Kumodes priekštecis ir lāde. Parasta mantu lāde! Senatnē tieši tā bija galvenā mēbele personīgo priekšmetu glabāšanai. Lai definētu laika nogriezni kumodes, kādu to pazīstam mūsdienās dzimšanai, jāpārceļas uz renesanses laikmetu jeb aptuveni 16. gadsimtu. Tieši tajā sākās mantu lādes “attīstība”: sākumā uz fasādes parādījās gravējumi, gleznojumi, dārgakmeņu rotājumi, tad lādes iekšpusē radās vairāki nodalījumi, vēl vēlāk vienlaidu fasādi aizstāja atvilktnes un tika pievienotas paaugstinātas kājas.

1680. gados mantu lādi jau pilnībā veidoja atvilktnes un jaundzimušās mēbeles vārdā kumode “zelta standarts” skaitījās: trīs garas ar dažāda dziļuma atvilktnēm, kurām blakus bija divas īsas.

Interesanti, ka kājas kumodēm radās tīri praktisku iemeslu dēļ – lai apakšējās atvilktnēs esošās mantas nepieputētu un… tajās neierāpotu kukaiņi. Savukārt, jo augstāka bija kumode ar atvilktnēm, jo tās īpašnieks skaitījās turīgāks. Vai jāpiebilst, ka tajos senajos laikos kumodes bija tikai aristokrātu mēbeles?…

Tā kā kumode kā mantu glabāšanas mēbele aristokrātu mājokļos guva aizvien lielāku popularitāti, tad no guļamistabām, kur tās sākotnēji tika novietotas, ietilpīgās mēbeles sāka pārcelties arī uz darba kabinetiem, viesistabām, priekšnamiem. Laika gaitā, iegūstot vienkāršākas līnijas, proti, iztiekot bez izdaiļojumiem, izliektām līnijām un samazinoties augstumā, kumodes kļuva pieejamas arī mazāk turīgajiem iedzīvotājiem…

Mūsdienās kumode ir neatņemama dzīvestelpas mēbele un tā tiek novietotas it visur, kur vien nepieciešams kaut ko atvērti vai slēpti uzglabāt.